A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад "Канівське вище професійне училище"

Вихователі гуртожитку

Звіт про проведену виховну роботу

 за І семестр 2022-2023 навчального року

вихователем гуртожитку Козуб В.В.

Пріоритетним напрямом виховання у 2022-2023 навчальному році є формування в учнів ціннісного ставлення до суспільства та держави, які проявляються в таких якостях: самосвідомість, національна свідомість, патріотизм, правосвідомість, політична культура тощо. А стрижнем виховного процесу є національно – патріотичне та громадянське спрямування.

         Я, як вихователь  керувалась головним завданням – виховати морально здорову, духовно багату, різнобічно розвинуту людину, яка поважає й любить рідну землю, культуру свого народу; громадянина правової держави, який знатиме й поважатиме закони, любитиме Україну, орієнтуватиметься в сучасному політичному житті й буде готовий працювати заради процвітання своєї Батьківщини.

Вся виховна робота проводилась згідно плану виховної роботи училища. Протягом І семестру  2022-2023 навчального року у виховній роботі  підвищено рівень національного, патріотичного виховання та превентивної роботи.

Перший урок у 2022-2023 навчальному році проведений за темою«Ми українці:

честь і слава незламним !» .

01.09 – загальний збір проживаючих у гуртожитку, де учні були ознайомлені під підпис з правилами проживання у гуртожитку, зі своїми правами та обов'язками.

- Заплановано та систематично раз на тиждень щосереди проводяться виховні години. Орієнтовна тематика виховних годин: "Основні права і обов’язки учнівської молоді, Алкоголь і правопорушення неповнолітніх, Правові заходи боротьби з наркоманією, Закон і совість, Наркоманія, токсикоманія, їх вплив на злочинність" та багато інших.

 Класні керівники, майстри в/н мають можливість підготувати виховні бесіди зі своїми групами на виховних годинах:

- систематично щотижня проводяться збори мешканців гуртожитку, на яких розглядаються питання поведінки, явки учнів на навчальні заняття, пропусків без поважних причин.

Згідно плану роботи гуртожитку, заплановано та проводяться кожен місяць засідання Ради  профілактики правопорушень, на яких розглядаються доповідні, справи учнів, поновлюється банк даних учнів внутрішньо училищного  контролю.

- Учні училища беруть активну участь у різноманітних святах, заходах:

 

 

- Спортивний захід «Козацькі забави» (до Дня фізичної культури та спорту)

- Виховний захід «День українського козацтва» .

- Урок мужності «Україна – територія Гідності і Свободи»

- Виховна година «Голодомор. Страшні роки моєї України»

- Читання патріотичних віршів «Ти знаєш, що ти – людина?» (до Дня Гідності і Свободи)

- Тиждень української писемності та мови. Підготовка тематичних стіннівок.Виставка літератури.

- Виховна година « Чорнобиль. Дзвін через роки» ( до Дня вшанування учасників   ліквідації  наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Щотижня проводяться  обходи у гуртожитку , головна мета яких, це контроль за дотриманням правил внутрішнього розпорядку (зараз, у зимовий період, важливим є контроль за використанням обігрівачів, які категорично заборонені). А також чистота в кімнаті, та своєчасне чергування в секціях. Що четверга організовується санітарний день.

На даний час в гуртожитку функціонують тенісний,  спортивний та тренажерний зали для хлопців та дівчат.

Обов’язковою частиною роботи є контроль за виконанням правил проживання у гуртожитку  та відповідальність за їх порушення. Питання порушень внутрішнього розпорядку було і залишається проблемою, яку потрібно вирішувати. Так з початку навчального року  учні які  порушили правила проживання у гуртожитку, постійно під наглядом , з ними постійно проводиться робота, як вихователем так і класними керівниками. Переважно порушення не значні: паління, запізнення, недотримання правил чергування. Цими учнями були написані пояснювальні записки на ім’я вихователя гуртожитку, а рада гуртожитку  зобов’язала таких учнів виконати дисциплінарні стягнення у вигляді відпрацювань.

Виховні методи спрямовані на те, щоб формувати людину, готову до трудового та героїчного подвигу в ім’я процвітання української держави, людської гідності, любові до рідної землі, формування мовної культури, прищеплення поваги до прав і свобод людини і громадянина України, розвиток моральних почуттів, профілактика та боротьба з алкогольною, наркотичною, тютюновою залежністю, формування людини теоретично і практично підготовленими до самостійного життя. Активно проводилась робота з учнями, які часто відлучаються за межі гуртожитку, залучались батьки до роботи з профілактики правопорушень,  постійно підтримувався зв'язок з батьками в телефонному режимі.

Проводяться бесіди, лекції, диспути на різні теми: «Культура мовлення в училищі, гуртожитку та громадських місцях», «Що ти знаєш про майбутню професію», «Будьте добрими та чуйними»,   «Що означає слово гуртожиток», «Поважай  своїх співмешканців, буде повага й до тебе», «Як утримувати кімнату у зразковому стані», « Моя участь в охороні довкілля» « Гуртожиток  – наш другий дім». Проведено профорієнтаційний захід для молоді за участю працівника канівської міськрайонної філії Черкаського обласного центру зайнятості.

З метою поліпшення роботи, спрямованої на запобігання пожеж і дотримання правил пожежної безпеки, організувались бесіди та проводились перевірки електроприладів в кімнатах.

Постійно проводяться заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я .

Учнями  здійснено прибирання та приведення у належний стан прилеглої  до гуртожитку території , покращення благоустрою спортивного  майданчику, висаджено кущі троянд та квітів.

В гуртожитку проживають 53 -  хлопців, 12– дівчат , з них:

  • 3 – діти-напівсироти;
  • 3 – під опікою
  • 9 – діти з багатодітних сімей
  • 6 – діти з неповних сімей
  • 2  – діти з малозабезпечених сімей
  • 2 – діти, батьки яких є(були) учасниками АТО; служать у ЗСУ.

З метою підготовки до самостійного життя, соціальної та психологічної адаптації, проводиться робота під час якої розглядаються наступні питання:
формування соціально-побутових умінь та навичок в плануванні витрат бюджету, придбанні продуктів харчування, догляді за тілом, планування дозвілля тощо.

Щопонеділка організований показ документальних фільмів, щовечора учні мають можливість пограти в шахи , шашки, дартс .

Отже, першочерговим завданням в гуртожитку є формування дружного колективу, а це – довготривалий і складний процес, котрий здійснюється через повсякденну роботу.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень