A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад "Канівське вище професійне училище"

Агоритми дій при НС

Алгоритм евакуації

учасників освітнього процесу ДНЗ «Канівське ВПУ»

при сигналі « Повітряна тривога »

1.   Сигналом до евакуації є три довгі дзвінки училищного дзвінка ( в разі знеструмлення будівлі - тривале оповіщення ручного дзвоника).

2. Якщо сигнал про евакуацію пролунав під час уроку, евакуацію здійснюють викладачі предметники згідно плану евакуації з навчальних кабінетів, майстерень.

3. Викладач  нагадує учням  про правила евакуації (не говори, не  біжи, не штовхайся, не  повертайся), зачиняє вікна, вимикає електроприлади, перевіряє чи вільний маршрут евакуації, дає вказівку направляючому (старості групи  чи заступнику старости) залишати приміщення, бере журнал зі списком присутніх, зачиняє кабінет,  замикає колону.

4. Евакуація з  кабінетів  навчального корпусу здійснюється сходами по лівій стороні  (кабінети: № 19, комп’ютерний клас, №21, №13, №14, №15, №8, №2 №4, №5), та по правій стороні (кабінети:  №18, №17, №16, №12, №11, №10, №7, №6, бібліотека, №1)  в підвал.

5. Евакуація з  майстерень за сигналом «Повітряна тривога » здійснюється за вказівниками по коридорах училища  в підвал під навчальним корпусом.

6.  Евакуація з  кабінетів  навчального корпусу (с.Степанці)  здійснюється сходами   евакуаційного виходу через подвір´я у підвал гуртожитку.

7. Якщо сигнал про евакуацію пролунав під час перерви, евакуацію здійснюють чергові викладачі згідно плану евакуації з коридорів,  спортивних майданчиків та їдальні.

8. Учні евакуюються, забравши свої речі та речі відсутніх, рухаючись колоною по одному з дистанцією витягнутої руки.

9. Учні, які під час перерви  перебувають на території училища чи неподалік, по сигналу «Повітряна тривога» заходять в укриття знадвору, не повертаючись в класи та майстерні

10.   Якщо сигнал про евакуацію пролунав  в гуртожитку, евакуацію здійснюють чергові, коменданти та вихователі згідно плану евакуації з кімнат та коридорів в укриття.

11.  По прибутті в укриття викладач (вихователь, черговий) перевіряє  евакуйованих  по списку.

Алгоритм евакуації

учасників освітнього процесу ДНЗ «Канівське ВПУ»

при пожежі

  1. Сигналом до евакуації є два довгі дзвінки училищного дзвінка ( в разі знеструмлення будівлі - тривале оповіщення ручного дзвоника)  з  повідомленням через гучномовець про загоряння чи задимлення певної частини приміщення  та вказується напрям евакуації.

  2. Якщо сигнал про евакуацію пролунав під час уроку, евакуацію здійснюють викладачі предметники згідно плану евакуації з навчальних кабінетів, майстерень.

3. Викладач  нагадує учням  про правила евакуації (не говори, не  біжи, не штовхайся, не  повертайся, закрий одягом дихальні шляхи), зачиняє вікна, вимикає електроприлади, перевіряє чи вільний маршрут евакуації, дає вказівку направляючому (старості групи  чи заступнику старости) залишати приміщення, бере журнал зі списком присутніх, зачиняє кабінет, замикає колону.

4.  Евакуація з  кабінетів  навчального корпусу здійснюється оголошеним маршрутом через евакуаційні виходи  на стадіон училища.

5. Учні евакуюються, забравши свої речі та речі відсутніх учнів, рухаючись колоною по одному з дистанцією витягнутої руки.

6. Якщо сигнал про евакуацію пролунав під час перерви, евакуацію здійснюють чергові викладачі згідно плану евакуації з коридорів,  спортивних майданчиків та їдальні.

7. Біля евакуаційних виходів стає працівник не задіяний в евакуації та гасінні пожежі для попередження зворотного проникнення в приміщення.

8. Учні, які під час перерви  перебувають на території училища чи неподалік, по сигналу гучномовця «Пожежа»  збираються на стадіоні училища на безпечній відстані від будівлі, не повертаючись в класи та майстерні.

9.  Якщо сигнал про евакуацію пролунав  в гуртожитку, евакуацію здійснюють чергові, коменданти та вихователі згідно плану евакуації з кімнат та коридорів у внутрішній двір гуртожитку.

10.   По прибутті в безпечне місце  викладач  (вихователь, черговий) перевіряє  евакуйованих  по списку.

 

Алгоритм дій при виявленні в закладі освіти

підозрілого предмета, схожого на вибуховий пристрій.

 

Ознаки, що можуть вказувати на наявність вибухового пристрою:

  • виявлення стороннього предмету у будь-якому вигляді (сумка, згорток, пакет або предмет схожий на гранату, міну, снаряд тощо) у закладі освіти;
  • наявність на виявленому предметі проводів, мотузок, ізоляційної стрічки, скотчу;
  • підозрілі звуки (щиглики, цокання годинника), що видаються предметом;
  • від предмета виходить характерний запах мигдалю (або інший незвичайний запах), на зовнішній оболонці присутні масляні плями.

 

Чинники, що можуть викликати побоювання:

  • перебування підозрілих осіб до моменту виявлення предмета;
  • наявність погроз, висловлених особисто, по телефону або шляхом поштових відправлень.

 

Дії персоналу закладу освіти при виявленні предмету, схожого на вибуховий пристрій:

  • суворо забороняється самостійно здійснювати з виявленим підозрілим предметом будь-які дії, а саме: не наближатися, не торкати, не розкривати, не переміщати знахідку, не заливати її рідиною, не засипати піском і ґрунтом, не користуватися радіо- і електроапаратурою, переговорними пристроями (в тому числі мобільними телефонами);
  • негайно повідомити про виявлений підозрілий предмет (указавши точне місце його перебування, час виявлення та зовнішній вигляд) керівнику закладу або черговій службі (службам безпеки, охорони) об'єкту, а у разі неможливості встановлення зв'язку з ними особисто правоохоронному органу чи підрозділу УМНС за телефонами 102,101. Надалі дійте за їхніми вказівками.

 

Дії керівника закладу освіти, який отримав інформацію про виявлений предмет з ознаками вибухового пристрою:

  • дайте вказівку не наближатися, не торкати, не розкривати, не переміщати знахідку, не заливати її рідиною, не засипати піском і ґрунтом, не користуватися радіо- і електроапаратурою, переговорними пристроями (в тому числі мобільними телефонами);
  • зафіксуйте точне місце перебування і час виявлення підозрілого предмета, а також установчі дані осіб, що знайшли предмет. Забезпечте їхню присутність до моменту прибуття представників правоохоронних органів;
  • терміново повідомте про подію черговій службі, службам безпеки, охорони об'єкту і місцевому правоохоронному органу чи підрозділу УМНС за телефонами 102,101;
  • при наявності підстав (існуванні реальної загрози життю та здоров'ю людей внаслідок очікуваного вибуху) організуйте евакуацію педагогічно-інженерного колективу та здобувачів освіти , використовуючи маршрути, віддалені від місця перебування підозрілого предмета;
  • дайте вказівку оточити місце розташування предмета, знаходитися на безпечній відстані від нього або в місцях, що забезпечують захист (кут будівлі, колонна, товсте дерево, автомобіль тощо) та вести спостереження;
  • при необхідності організуйте відключення побутових і виробничих комунікацій газу, води й електрики;
  • забезпечте можливість безперешкодного проходу або проїзду до предмета співробітників і транспорту органів реагування (УМВС, УСБУ, УМНС, управління охорони здоров'я тощо);
  • надайте можливість прибулим правоохоронцям опитати заявника та інших осіб, які володіють інформацією про подію, що сталася;
  • далі дійте за вказівками представників правоохоронних органів.

 

 

https://rada.info/upload/users_files/05538033/bc8bd9104463e46f61ddde246d887fe1.doc

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень