A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад "Канівське вище професійне училище"

Інструкція з безпеки життєдіяльності № 59 для  здобувачів освіти під час виконання трудових заходів на території навчального закладу та поза ним

Дата: 05.09.2022 15:14
Кількість переглядів: 121

 

ІНСТРУКЦІЯ З БЕЗПЕКИ ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ № 59

для  здобувачів освіти під час виконання трудових заходів

на території навчального закладу та поза ним

 

 

  1. Загальні положення.

 

1.1. Інструкція з безпеки життєдіяльності для здобувачів освіти під час виконання трудових заходів поширюється на всіх учасників освітнього процесу під час перебування в училищі та на його території.

2. Інструкцію розроблено відповідно до Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти від 26.12.2017  № 1669 (із змінами та доповненнями).

1.3. Всі учасники освітнього процесу повинні знати правила надання першої (долікарської) допомоги при характерних ушкодженнях.

 

  1. Вимоги безпеки перед початком виконання трудових заходів на території училища

 

2.1. Визначити чітко дату, час і місце виконання трудових заходів. Якщо ви з поважних причин не встигаєте на призначений час або будете відсутні, слід завчасно повідомити класного керівника, майстра в/н групи,  за телефоном про своє запізнення або відсутність. Відсутність на трудовому заході має бути підкріплена заявою від батьків на ім’я директора.

2.2.  Вид роботи під час виконання трудових заходів має бути обговорено завчасно, тому на захід усі учні повинні принести інвентар для роботи (віник, совок, ганчірку, відро тощо). Для запобігання травматизму, інвентар слід обгорнути ганчіркою чи поліетиленом, його не можна піднімати вище коліна (особливо лопати, граблі, сапки), щоб не пошкодити того, хто йде позаду або стоїть попереду.

2.3. До виконання трудового заходу допускаються здобувачі освіти, які не мають протипоказань щодо стану здоров’я. Якщо ви погано почуваєтеся, слід негайно звернутися до класного керівника, майстра в/н групи  й не приступати до заданих видів роботи.

2.4. Під час виконання трудового заходу здобувачі освіти користуються спеціальним одягом і взуттям. Взуття має бути без підборів, а одяг – захисним (халат, довга сорочка, куртка тощо). Обов’язкова наявність рукавичок, якщо роботи відбуваються на вулиці – поліетиленовий пакет для сміття.

2.5. У класного керівника, майстра в/н групи  має бути аптечка з набором медикаментів, перев’язувальних засобів для надання першої долікарської допомоги у разі травм або пошкоджень.

 

3.  Вимоги безпеки під час виконання трудових заходів на території училища

3.1.  Чітко дотримуватися вимог безпеки життєдіяльності здобувачів освіти під час виконання трудового заходу, бути постійно в полі зору класного керівника, майстра в/н групи. Без дозволу нікуди не йти.

3.2. Виконувати тільки призначений класного керівника, майстра в/н групи фронт робіт.

3.3. Приступати до виконання роботи тільки після прослуханого інструктажу з БЖД.

3.4. При поганому самопочутті, тілесних пошкодженнях, запамороченнях, болях у ділянці серця, печінки, шлунково-кишкових розладах терміново звертатися до класного керівника, майстра в/н групи.

3.5. Не піднімати та не переносити вручну важких речей вагою понад 6 кг для дівчат та 12 кг – для хлопців.

3.6. Бути уважним при виконанні робіт. При собі категорично заборонено мати гострі, колючо-ріжучі предмети, що можуть призвести до травм.

3.7. Для прибирання приміщень, території користуватися щіткою, совком, віником, ганчіркою. Не прибирати сміття і відходи безпосередньо руками – це може призвести до травмування. Категорично заборонено брати в руки скло, шприци, голки, каміння, медикаменти, консервні банки тощо, чим можна нанести ушкодження.

3.8. Переносити воду для миття меблів, підлоги у відрі, наповненому не більш ніж на три чверті об’єму.

3.9. При митті підлоги остерігатися скалок, цвяхів на підлозі. Вилучити їх, загорнути у пакет або папір і викинути у відро для сміття.

3.10. Бути обережним при прибиранні біля люків, спусків, драбин і дверей. Виконувати цю роботу тільки під наглядом вихователя, класного керівника, попередньо прослухавши інструктаж.

3.11. Перш ніж пересувати столи, шафи та інший інвентар і меблі, перевірити і прибрати з їх поверхні предмети, що можуть упасти.

3.12. Категорично заборонено учням проводити роботу на висоті (мити вікна, витирати стіни, вішати штори, витирати пил на меблях).

3.13. Не класти ганчірки або інші предмети на обладнання, електроприлади, апарати.

3.14. Категорично заборонене прибирання електроприладів і світильників. Не можна торкатися відкритих і неогороджених струмоведучих частин, а також оголених і погано ізольованих дротів. У разі виявлення неізольованої проводки, іскріння проводки, обірваних проводів, негайно повідомити про це вихователя, класного керівника, адміністрацію. Під час прибирання в кабінетах, приміщеннях навчального закладу, побутові електроприлади, світильники, комп’ютери, апаратура повинні бути вимкненні від живлення електрострумом.

3.15. Категорично заборонено під час трудового заходу піднімати інвентар угору, перекидати його через плече, щоб запобігти травмуванню. Заборонено кидати інвентар (віники, совки, лопати тощо) для передачі іншій особі. Передавати інвентар слід обережно, із рук у руки, за ручку.

3.16. Працювати спокійно. Не провокувати інших словами, діями, агресивною поведінкою, що можуть призвести до бійки, правопорушень.

3.17. Якщо здобувачі освіти працюють із шкільним інвентарем, або інвентарем іншої установи, вони повинні його здати після трудового заходу вихователю, класному керівнику неушкодженим.

3.18. При прибиранні території навчального закладу або поза нею, під час прибирання проїжджої частини, не виходити на дорогу самостійно. Вихователь або класний керівник повинен виставити на дорозі попереджувальні знаки, чергових із червоними прапорцями, а діти мати в спецодязі спеціалізовані червоно-помаранчеві жилети.

3.19. Категорично заборонено під час трудового заходу кидатися сміттям, ганчірками, камінням тощо – це може призвести до травмування й правопорушень.

 

4. Вимоги безпеки після виконання трудових заходів на території училища

4.1. Здати отриманий інвентар вихователю, класному керівнику.

4.2. Категорично заборонено йти додому без дозволу вихователя, класного керівника.

4.5. Після закінчення трудового заходу необхідно ретельно вимити руки та обличчя з милом.

 

5. Вимоги безпеки життєдіяльності учнів в аварійних ситуаціях.

5.1. У разі виникнення аварійної ситуації негайно повідомити класного керівника, майстра в/н групи і чітко виконувати його вказівки.

5.2. Не панікувати, не метушитися, чітко виконувати вказівки дорослих, рухаючись до аварійних виходів, місця евакуації, нікуди не йти від керівника.

5.3. Після евакуації зазначити свою присутність для обліку, не залишати місце роботи без дозволу класного керівника, майстра в/н групи.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень