A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Державний навчальний заклад "Канівське вище професійне училище"

Інструкція з безпеки життєдіяльності № 63 для мешканців гуртожитку

Дата: 05.09.2022 15:53
Кількість переглядів: 89

Інструкція з безпеки життєдіяльності

для мешканців гуртожитку № 63

 

1.Загальні правила поведінки.

 

Безпека життєдіяльності в закладі ґрунтується на свідомому і сумлінному виконанні правил. Основні види життєдіяльності в закладі освіти це праця, навчання, творчість. Під час знаходження в гуртожитку потрібно усвідомлювати наслідки своїх дій, щоб не створити небезпечну ситуацію, виробивши відчуття особистої безпеки та безпеки оточуючих, розуміти те, що безпека, перш за все, залежить від кожної людини, її ставлення до навколишнього середовища та інших людей.

 

2.Жителі гуртожитку зобов'язані:

 

- виконувати вимоги з безпеки життєдіяльності, передбачені відповідними правилами та інструкціями, дотримуватись дисципліни;

- берегти обладнання, інвентар, матеріали, бережливо ставитись до майна; сумлінно дотримуватись правил особистої гігієни санітарних норм;

- забезпечувати своєчасне прибирання приміщень;

- не сидіти на підвіконниках відкритих вікон, не бігати в коридорах;

- не підходити близько до внутрішніх балконів та не перихилятись через них, не спускатись перилами сходів;

- не допускати грубощів, образ, застосування протиправних дій у вирішені конфліктних ситуацій до оточуючих;

- не приносити небезпечні предмети (газові балончики, ріжучі, колючі, вибухові, вогненебезпечні предмети, петарди тощо);

- не палити;

- не виносити з гуртожитку матеріальні цінності;

 

3.Вимоги пожежної безпеки в гуртожитку.

 

3.1.Інструкція визначає організаційні і технічні заходи з пожежної профілактики з метою недопущення розповсюдження пожежі на випадок її виникнення.

3.2.Кожен житель гуртожитку зобов'язаний знати і точно виконувати правила пожежної безпеки, а при виникненні пожежі, заспокоївшись, виконувати вимоги інструкції та вказівки щодо виходу у небезпечне місце від вогню:

- у гуртожитку та на території навчального закладу забороняється палити і розкидати запалені сірники, застосовувати у приміщеннях відкритий вогонь (паяльні лампи, факели тощо). На території навчального закладу (гуртожиток) не дозволяється розкладаннявогнищ;

- не дозволяється використовувати у кімнатах (окрім місць, спеціально відведених для цього) електрокип'ятильники, чайники тощо, не залишати без нагляду ввімкнені в електромережу кондиціонери, комп'ютери, радіоприймачі тощо.

3.3.Під час експлуатації електроустановок не дозволяється:

- використовувати кабелі і проводи із пошкодженою ізоляцією, або такою ізоляцією, що втратила захисні властивості;

- залишати під напругою електричні проводи і кабелі із неізольованими кінцями;

3. При підозрі перелому хребта необхідно потерпілого покласти на дошку, не підіймаючи його, чи повернути потерпілого на живіт обличчям униз, наглядаючи при цьому, щоб тулуб не перегинався з метою уникнення ушкодження спинного мозку.

4. При переломі ребер, ознакою якого є біль при диханні, кашлю, чханні, рухах, необхідно туго забинтувати груди чи стягнути їх рушником під час видиху.

- Дії при теплових опіках:

1. При опіках вогнем, парою, гарячими предметами ні в якому разі не можна відкривати пухирі, які утворюються, та перев'язувати опіки бинтом.

2. При опіках першого ступеня (почервоніння) обпечене місце обробляють ватою, змоченою етиловим спиртом; при опіках другого ступення (пухирі) обпечене місце обробляють спиртом, 3% марганцевим розчином або 5% розчином таніну.

3. При опіках третього ступеня (зруйнування шкіряної тканини) накривають рану стерильною пов'язкою та викликають лікаря.

- Дії при кровотечі:

1. Для того, щоб зупинити кровотечу, необхідно підняти поранену кінцівку вверх, кровоточиву рану закрити перев'язувальним матеріалом (із пакета), складеним у клубочок, придавити її зверху, не торкаючись самої рани, потримати протягом 4-5 хв; якщо кровотеча зупинилась, то , не знімаючи накладеного матеріалу; поверх нього покласти ще одну подушечку з іншого пакета чи кусок вати і забинтувати поранене місце (з деяким натиском).

2. При сильній кровотечі, яку не можна зупинити пов'язкою, треба здавлювати кровоносні судини, які живлять поранену область, за допомогою згинання кінцівок у суглобах, а також пальцями, джгутом або закруткою;

3. При великій кровотечі необхідно терміново викликати лікаря.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень