ІНСТРУКЦІЯ №2 первинного інструктажу з безпеки життєдіяльності учнів у приміщенні та на території училища під час освітнього процесу
1.1. Інструкція з безпеки життєдіяльності учнів в приміщенні училища та на його території поширюється на всіх учасників освітнього процесу.
1.2. Інструкцію розроблено відповідно до«Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 №1669 (із змінами та доповненнями).
2.Вимоги безпеки життєдіяльності учнів під час освітнього процесу в приміщенні училища та на його території
2.1.Під час перебування в училищі та на його території чітко виконувати правила безпеки життєдіяльності учнів: не бігати, не штовхатися, не кричати, не влаштовувати метушливого, неконтрольованого руху та рухливих ігор, що можуть призвести до падіння та травмування, не провокувати словами та рухами агресивної поведінки, що може призвести до бійки та травмування.
2.2.Бути обережним у найбільш травмонебезпечних місцях – уважно та спокійно спускатися й підійматися сходами, перебувати й пересуватися у вузьких коридорах, бути обережним у туалетах, не підходити до вікон, не перехилятися через перила на сходах, не стояти біля дверей кабінетів (їх можуть раптово відчинити), не чіпати скляні двері в коридорах, не ховатися за ними – ці двері найбільш травмонебезпечні.
2.3. Учням категорично заборонено носити травмонебезпечне взуття на високих підборах, підборах-шпильках для попередження падіння та травмування. Обережно пересуватися щойно помитою підлогою, щоб не впасти та не травмуватися.
2.4.Не одягати на навчання ніяких прикрас, мати короткий манікюр, щоб запобігти ушкоджень, втрат цінних речей. Якщо ви прийшли в училище з цінними речами, то тримати їх слід постійно при собі, не передавати іншим. Категорично заборонено користуватися мобільним телефоном на уроках та перервах у кабінетах, коридорах, інших приміщеннях закладу освіти.
2.5. Заборонено перебувати у закладі освіти з колючо-ріжучими предметами.
2.6.Заборонено розмахувати навколо себе рюкзаком або сумкою, кидати ці та інші предмети з метою передачі в руки іншим учасникам освітнього процесу. Заборонено кидати будь-які предмети з метою передачі іншим учням на сходах із метою попередження травм.
2.7.З метою попередження отруєнь кожен ученьповинен мати, ідучи на навчання, запас питної води. Заборонено вживати зафарбовані напої (фанту, колу тощо), продукти швидкого харчування (чіпси, сухарики тощо). Чітко дотримуватися санітарно-гігієнічних норм: мати засоби особистої гігієни, регулярно мити руки перед уживанням їжі, до й після відвідування туалетних кімнат.
2.8.Учням не можна вживати жувальні гумки з метою попередження удавлення та пошкоджень майна, особистих речей учнів.
2.9.Уважно та спокійно користуватися ложками, скляним посудом та іншими приборами в їдальні, використовувати їх тільки за призначенням.
3.Вимоги безпеки життєдіяльності учнів під час перерв та прогулянок
3.1.Чітко визначити місце перебування групи на перерві.
3.2.Виконувати всі розпорядження викладача, майстра виробничого навчання або класного керівника.
3.3.Виконувати вимоги внутрішнього розпорядку та режиму навчального закладу.
3.4.Під час перебування на вулиці не можна бігати, штовхатися та влаштовувати безсистемний рух, не провокувати словами, жестами агресивну поведінку, що може призвести до бійки;
3.5. У разі непередбачуваної ситуації відразу звернутися до викладача, у жодному разі не підходити до тварин або незнайомих людей, не вступати з ними в контакт. Особисті речі залишати при собі, не передавати нікому.
4.Вимоги до безпеки життєдіяльності під час проведення масових заходів із учнями на базі училища ( спортивній залі і вестибюлі), на території училища (спортивному майданчику, подвір’ї) та в гуртожитку
4.1.Перед проведенням масових заходів на базі училища, гуртожитку, а також його території визначити дату, час і місце проведення заходу.
4.2.Повторити правила безпеки життєдіяльності та план евакуації в разі надзвичайної ситуації під час проведення масових заходів із учнями.
4.3.Під час проведення чітко виконувати вказівкивикладача, майстра виробничого навчання, вихователя чи класного керівника. Без його дозволу не можна заходити або виходити з приміщення, у якому відбувається захід.
4.4.Під час проведення масових заходів потрібно поводитися чинно, пристойно, не галасувати, уважно слухати промовців. Якщо проводяться розважальні конкурси або вікторина з залом, не зіскакувати з місця, а чекати запрошення.
4.5.Після закінчення масового заходу залишати своє місце й виходити із приміщення слід тільки за вказівкою викладача, майстра виробничого навчання, вихователя чи класного керівника, не створювати натовп.
4.6.Заборонено вибігати з приміщення, штовхатися під час виходу з приміщення, у якому відбувався захід.
5. Вимоги безпеки життєдіяльності учнів в аварійних ситуаціях під час освітнього процесу
5.1. У разі виникнення аварійної ситуації слід негайно повідомити викладача, майстра виробничого навчання, вихователя або класного керівника.
5.2. Чітко виконувати вказівки класного керівника, майстра виробничого навчання, вихователя чи викладача, не панікувати, не метушитися; нікуди не йти та бути поблизу.
5.3. Якщо непередбачувана ситуація виходить з-під контролю слід терміново зв’язатися зі службами екстреної допомоги або рідними за мобільним зв’язком.
Пам’ятайте номери телефонів:
101 – ДСНС;
102 – поліція;
103 – швидка медична допомога;
Телефонуючи спеціалістам, потрібно повідомити адресу закладу, у якому відбувається захід, коротко описати ситуацію, назвати своє прізвище й номер телефону.
У разі сигналу «Повітрянатривога» швидкоевакуюватисяізприміщення в укриття, або застосувати правило «двох стін».
Розробив:
Інженер з охорони праці __________ Захарова М.М.