випадкове фото

перейти до альбому

Спільна нарада в ДНЗ "Канівське ВПУ"

Складна демографічна ситуація в країні, сплеск робочої міграції, високі соціальні запити молоді щодо привабливості робочого місця, доступність отримання вищої освіти як в Україні, так і за кордоном, відсутність інвестицій у модернізацію освітнього процесу, стереотипи населення щодо престижності здобуття робітничої кваліфікації у ПТНЗ – все це стало причиною зменшення в останні десятиліття контингенту професійно-технічних училищ і, як наслідок, збільшення дефіциту кваліфікованих працівників на ринку праці.

Обговорити ці, та ряд інших актуальних питань, визначити шляхи модернізації підготовки висококваліфікованих робітничих кадрів відповідно до потреб економіки регіону - такою була мета спільної наради роботодавців, представників органів влади регіону та навчального закладу, що відбулася 11 квітня 2018 року  на базі ДНЗ «Канівське ВПУ».

Про ситуацію на сьогоднішньому ринку праці поінформувала присутніх директор Канівського міськрайонного центру зайнятості Надія Коломієць. Зокрема, звернула увагу на зростаючу потребу в робітничих кадрах.

В ході наради директор закладу, Олена Волощенко, ознайомила учасників з освітніми послугами, які надає училище, з його матеріально-технічною базою, кадровим складом, з власним баченням перспектив розвитку та модернізації освітнього процесу та здатністю закладу мобільно змінюватись відповідно до потреб замовників кадрів.

Під час зустрічі було окреслено шляхи залучення роботодавців, органів влади та місцевого самоврядування до активної участі у спільних проектах.

Звернено увагу на посилення профорієнтаційної роботи серед школярів та молоді, своєчасне та достовірне інформування батьків про потреби сучасного ринку праці, підвищення престижності робітничих професій. Цікавими були думки роботодавців з приводу мотивації сучасного робітника. Обговорено також створення таких умов праці, які б задовольнили як самого роботодавця, так і робітника. Це зупинило б відтік робітничих кадрів за кордон.

Активну участь у обговоренні взяли директор ТОВ «Магнітприлад» Ярослав Федорин, директор ТОВ «Канівський механічний завод» Микола Рахуба, заступник директора з персоналу ПрАТ «Миронівська птахофабрика» Валентина Крижанівська та заступник міського голови Наталія Матінова.

За результатами наради, присутні дійшли спільного висновку, що запорука успіху в сучасних реаліях ринку праці - тісна співпраця навчального закладу із замовниками кадрів, поглиблення ролі органів влади та місцевого самоврядування, взаємодопомога та швидке спільне реагування на виклики сьогодення у підготовці висококваліфікован

их робітничих кадрів.

 

Автор: Адміністратор| Дата: 23:19:15 12.04.2018